22 września 2014

Opinie młodych o ECS (polecenie: porównaj ECS ze starą wystawą Drogi do Wolności)


Swoją opinię o Europejskim Centrum Solidarności wyraziłem we wcześniejszym wpisie. Teraz oddaję głos młodzieży, którą oprowadzałem. Trzecioklasiści z gimnazjum mieli polecenie: "Porównaj ECS ze starą wystawą Drogi do Wolności".
Myślę, że ECS było bardziej nowoczesne, ale Drogi do Wolności bardziej oddawały klimat PRL-u. Myślę, że obie wystawy się uzupełniają. Chociaż bardziej podobała mi się wystawa Drogi do Wolności (można było stanąć za ladą w sklepie).
W ECS jest dużo więcej przestrzeni i więcej wystaw ale w dawnej Drodze do Wolności bardziej czułam klimat tego co się działo. Podobały mi się oba miejsca. ECS jest dużo bardziej nowoczesne.
ECS ma większą wystawę i ma sporo oryginalnych eksponatów.
Wystawa w ECS z wystawą w Drodze do Wolności różniła się zwłaszcza tym że wystawa ECS była bogatsza w wiedzę i rekwizyty a wystawa w Drodze do Wolności przedstawiała życie za czasów komuny i stoczni. 
Była (ECS) znacznie ciekawsza bo było więcej rzeczy, które można było dotknąć, poczuć itd. Poza tym była znacznie większa i obejmowała znacznie większy obszar wiedzy niż Droga do Wolności. Słuchawki co prawda były nie wygodne ale były ciekawym pomysłem. 
Nowe centrum Solidarności zwane w skrócie ECS różni się od centrum wieloma rzeczami. Na pewno w grę wchodzi wielkość. ECS ma 2 piętra a wystawa jedno, ale pod ziemią. ECS jest nowsze, bardziej skomputeryzowane, przedstawia więcej zdarzeń, za to wystawa "Drogi do Wolności" wg mnie jest bardziej urocza, co podkręca klimat, aczkolwiek oba są interesujące. 
W ECS jest więcej ciekawych obiektów np. stary samochód akumulatorowy albo wóz milicji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...