16 października 2018

Jesienne wycieczki rowerowe po Gdańsku i Sopocie

Mamy wyjątkowo ciepły rok. Warto z tego korzystać dlatego ogłaszam kolejne terminy wycieczek rowerowych z przewodnikiem. Podczas tych wycieczek będzie można się dowiedzieć o tym co było, co jest i co będzie w danych dzielnicach. Trochę historii, dużo krajoznawstwa i ciekawostek. Chętnych proszę o deklaracje udziału w wycieczkach poprzez klikniecie "Biorę udział" w wydarzeniu na facebooku lub przez wiadomość mail. Jeśli będzie nas co najmniej 3 osoby to wycieczka się odbędzie. Są to spokojne wycieczki, tempo turystyczno-powolne, odpowiednie dla rodzin, nieformalnych grup czy turystów indywidualnych.Terminy wycieczek:
(linki prowadzą do wydarzeń na facebooku)


III. środa 24 października od godziny 15, wycieczka "Sopot - między kurortem a wioską rybacką". Pokażę zakamarki Sopotu i całe plażowe wybrzeże Sopotu. Do tego dużo parków i okazałych domów. Zbiórka w Jelitkowie przy restauracji "Parkowa".

IV. piątek 26 października od godziny 10, wycieczka "Najciekawsze murale Zaspy i wycieczka nad morze". Pokażę murale, które na moich dotychczasowych wycieczkach wzbudzały największy zachwyt. Będzie ich sporo. Następnie pojedziemy nad morze na molo. Zbiórka o godzinie 10 przy poziomym muralu koło przystanku autobusowego Zaspa SKM blisko Burger Stacji.

V. sobota 27 października od godziny 10, wycieczka "Wsie pod Gdańskiem". Zobaczymy dawne wsie kaszubskie. Część z nich jest już w granicach Gdańska. Zaczniemy od Barniewic i będziemy jechać na południe przez Klukowo, Matarnię aż do Kokoszek.

VI. poniedziałek 29 października od godziny 12, wycieczka "Dawniej to nazywano Oliwą". Pojedziemy po dawnych 'przedmieściach' Oliwy. Otoczymy tę dzielnicę jadąc przez Polanki, Strzyżę, VII Dwór, Zaspę i Przymorze aż po Żabiankę. Zbiórka o godzinie 12 na Placu Inwalidów Wojennych w Oliwie.

VII. poniedziałek 5 listopada od godziny 10, wycieczka "Średniowieczne miasto". Wycieczka po śródmieściu Gdańska. Zobaczymy fortyfikacje i kościoły średniowieczne. Jeśli ktoś nie wie gdzie jest Główne Miasto, gdzie Stare Miasto, Nowe Miasto, Stare Przedmieście, Dolne Miasto to wszystko to postaram się pokazać. Zbiórka o godzinie 10 przy kościele św. Bartłomieja pod pomnikiem św. Włodzimierza przy ulicy Gnilnej.

VIII. niedziela 11 listopada od godziny 10, Wycieczka Niepodległościowa, szlakiem szczęśliwie nie istniejących już granic, szczegóły wkrótce.

Wycieczki są darmowe "z gwiazdką". Nie ma żadnych biletów i rezerwacji. Miło by było jakby co któraś osoba była łaskawa dać skromny/suty pourboire. 

Uwagi porządkowe:
- nie odpowiadam za bezpieczeństwo uczestników wydarzenia,
- każdy uczestnik wydarzenia powinien mieć sprawny rower,
- każdy uczestnik wycieczki powinien umieć bezpiecznie jeździć na rowerze po ulicach miasta.

Zapraszam serdecznie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...