23 grudnia 2017

Gdańskie bagienko

Tkwię teraz w teraźniejszości.


  • Tu budżet obywatelski, gdzie mój projekt wygrał (wow ?!), ale miasto tak masakrycznie dało ciała, że za miesiąc będzie dogrywka i kto wie jakie będą wyniki. 
  • Do tego dochodzą codzienne widoki z okna, gdzie niby jest strefa parkowania, ale ciągle trzeba trzymać rękę na pulsie by kierowcy nie anektowali sobie trawnika, starego chodnika, placyku, boiska itp. Do tego urzędniczy beton, który jest jak ściana w którą trzeba walić kilka razy by ją ukruszyć. By na przykład postawić znak trzeba było pół roku pisania do wszelkich możliwych urzędów. Oj nie równa to walka - ale będzie zwycięska. 


  • Na koniec jeszcze polityka (można nie czytać). Szkoda, że wdziera się ona na nasze chodniki! Miłościwie Rządzący zadecydowali o dekomunizacji. OK. Rządząca w Gdańsku Opozycja Rządu zadecydowała, że nie da się stłamsić i nie będzie nam tu Warszawa narzucać nazw ulic. Zasłaniano się tutaj zdaniem mieszkańców, którzy naturalnie zmian nie chcieli. 

  • W efekcie zignorowano nakaz zmiany nazw ulic licząc, że będą to musieli zrobić przy gwizdach i oburzeniu mieszkańców Miłościwie Rządzący. Chcieli wojny to ją mają - powiedziała Rządząca w Gdańsku Opozycja! Okazało się, że Miłościwie Rządzący zadecydowali o tym by nazwy zmienić na bardzo polityczne (ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zamiast Dąbrowszczaków) a dodatkowo zabronili Rządzącej w Gdańsku Opozycji późniejszych zmian nazw nadanych przez Miłościwie Rządzących. W efekcie wszyscy będą niezadowoleni oprócz tych najbardziej walecznych z jednej strony. A pomyśleć, że ul Dąbrowszczaków mogła się nazywać historycznie - ul. Biały Dwór - od historycznego majątku. Wówczas mielibyśmy na Przymorzu ulice Biały Dwór, Czerwony Dwór i Czarny Dwór. No ale to dorośli ludzie by musieli się dogadać a to najwidoczniej niemożliwe.
Co ten spór pokazuje? Ano to, że Rządząca w Gdańsku Opozycja nic nie osiągnie idąc na zderzenie czołowe z silniejszym od siebie. Dotyczy to także polityki krajowej - widać to przy każdym możliwym sporze. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...