29 stycznia 2017

Średni wiek mieszkańców Gdańska i Gdyni

Najciekawszy portal z wiadomościami z Trójmiasta zaprezentował wczoraj dane o średnim wieku mieszkańców dzielnic w Gdańsku i Gdyni. Prezentuje te same dane w nieco innej, mam nadzieję że wygodniejszej, formie.

 
Z danych tych wynika, że w Gdańsku mamy strefy młodych i starszych mieszkańców miasta. Ci pierwsi zamieszkują we wszystkich dzielnicach za obwodnicą (S6) oraz w dzielnicach południow-zachodnich (Jasień, Ujeścisko, Łostowice, Chełm). Najstarsi mieszkańcy zamieszkują północne tereny miasta rozpoczynające się od pasu VII Dwór-Strzyża-Brzeźno i ciągnące się do granic z Sopotem. Obrazuje to poniższa mapka ze słupkami średniego wieku mieszkańców:

Średni wiek mieszkańców dzielnic Gdańska - Opracowanie własne na podstawie danych Trójmiasto.pl
W Gdyni podobnie jest z dzielnicami za obwodnicą. Chwarzno i Wiczlino to właśnie dzielnice zamieszkałe przez najmłodszych Gdynian. Do tego grona należy doliczyć położony blisko obwodnicy Wielki Kack. Dzielnice w średnim wieku mieszkańców to przede wszystkim północne oraz południowe rejony miasta. Najstarsi mieszkańcy zamieszkują szeroko rozumiane centrum oraz Chylonię, Cisową, Witomino, Redłowo oraz Karwiny. Widać to na mapce poniżej:

Średni wiek mieszkańców dzielnic Gdyni na podstawie danych z artykułu na stronie Trójmiasto.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...