20 marca 2014

Inwestycja w młodego człowieka (Gimnazjum nr 24 - klasy turystyczne)


Trójmiasto jest dobrze wykształcone. Mamy wszelkie placówki oświatowe, możemy też korzystać z wielu form samodoskonalenia. Tu chciałbym zwrócić uwagę na to czym się zajmuję, czyli na moje miejsce pracy. Dlaczego? Dlatego, że jeśli chcecie zainwestować w młodego człowieka to polecam przysłanie go właśnie do naszego Gimnazjum nr 24 w Oliwie. Szkoła ta jest świetnie skomunikowana. Bardzo blisko tramwaju, blisko też do SKM.  Pracuję w tej szkole od 2007 roku i chciałem z całej mocy polecić zwłaszcza klasy turystyczne. Uczniowie w tej klasie doświadczają "prawdziwej" turystyki - takiej ze śpiworem, karimatą, wspólnym przygotowywaniem posiłków, noclegami w schroniskach lub na glebie. 
  • Uczniowie na lekcjach turystyki przegotowują programy wycieczek turystycznych lub informatory miejskie aby co pół roku prezentować je przed szerokim audytorium. W czasie całej nauki w gimnazjum czeka ich 5 takich prezentacji, przez co wystąpienia publiczne w przyszłości nie będą ich napawać lękiem.
  • Mniej więcej raz w miesiącu uczniów czeka wycieczka turystyczna po Trójmieście. Uczniowie poznają m.in. Oliwę, Wrzeszcz, Zaspę, Główne Miasto, fortyfikacje miejskie, rezerwaty przyrody, Orłowo, Gdynię, Kamienną Górę. Wycieczki te mam przyjemność prowadzić i znacznie się one różnią od standardowych wycieczek po Długiej (Długa, Długi Targ, Długie Pobrzeże, Mariacka, Bazylika Mariacka - do widzenia). Wiem dobrze, że nastolatkowie nie są w stanie wytrzymać 6 godzin mojego gadania, dlatego prawie każda wycieczka to zagadki, karty pracy, mapy z zadaniami lub fiszki z pytaniami. Wycieczka taka traktowana jest jak lekcja w terenie, z każdej jest przeprowadzany sprawdzian.
  • Raz w roku organizujemy "duże", kilkudniowe wycieczki. W pierwszej klasie zaczynamy od integracji na Kaszubach, później jeździmy w Kotlinę Kłodzką, Sudety, Jurę Krakowsko-Częstochowską oraz do Wielkopolski z Ziemią Lubuską. Noclegi w schroniskach, obiady w barach mlecznych, śniadania  najczęściej robimy sami. Podczas wycieczek organizujemy zajęcia linowe, taplamy się w błocie w bezpiecznych jaskiniach (Wielka Kroczycka, Berkowa, Sucha, Piaskowa), zwiedzamy labirynty, i fortyfikacje, chodzimy w góry, bawimy się w gry miejskie.
  • Uczniów zachęcamy do sportów związanych z orientacją sportową. W pierwszej klasie uczniowie próbują sił w Marszach na Orientację (także nocnych), Biegach na Orientację oraz Rowerowej Jeździe na Orientację. Szkolenie rozpoczynamy już od września między innymi podczas wuefów oraz treningów. Mamy wyszkoloną kadrę na najwyższym poziomie (trenerzy kadry narodowej). Od dwóch lat startujemy też z sukcesami w biathlonie letnim. W kolejnych klasach uczniowie wybierają specjalizację i trenują tylko wybrane dyscypliny.
  • Bierzemy udział w zawodach w całej Polsce, najlepsi wyjeżdżają też za granicę. Więcej na stronie szkoły.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej pisz, dzwoń albo po prostu nas odwiedź podczas drzwi otwartych, które odbywają się co jakiś czas. Najbliższe już w tę sobotę. W załączniku plakat z naniesionymi moimi dopiskami atrakcji jakie czekają na odwiedzających.
                                           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...