7 lutego 2014

Sopockie molo po sezonie za to z mariną.

    Gorąco polecam wizytę na sopockim molo! Zwłaszcza po sezonie! Wejście na ten najdłuższy drewniany pomost Europy to spory wydatek, natomiast spacer w ciepły wiosenny/jesienny dzień też należy do przyjemności.
Tłumzgóry

    Sezon turystyczny właśnie się kończy. Na ulicach panowali turyści, a deptaki i plaże pełne były sezonowych pokus. Mogliśmy marudzić na zatłoczone ulice, wyższe ceny oraz tradycyjnie na pogodę. Lato nie było zbyt łaskawe dla branży turystycznej. Kapryśna pogoda nie pozwoliła nam się przyzwyczaić do upałów.  Są też jednak pozytywy kończącego się lata. Wstęp na molo w Sopocie jest już bezpłatny :)  1

    Molo to nie tylko drewniany pomost. To również tereny spacerowe wokół niego, pijalnia z pięknym widokiem na morze, latarnio-komin oraz niezliczone kramy sprzedające pamiątki. Warto się tam wybrać. Nową atrakcją mola jest otwarta w lipcu  marina jachtowa2. Zmieniło się również otoczenie mola. Turystów przywita nowy bizantyjsko-chiński (!) w stylu budynek Domu Zdrojowego. Z mola zobaczymy nie tylko Grand Hotel, ale również nowy Sofitel. Miejsce to od otwarcia mariny jachtowej zyskało naprawdę dużo.

    Molo liczące ponad 500 metrów długości to najdłuższy drewniany pomost w Europie. Więcej o molach w Trójmieście znajdziesz w tym [klik] wpisie.

marina

   Spacer po molo to  w sumie ponad 1 kilometrowy spacerek. Jeśli chcemy pooglądać żaglówki przy marinie to dystans wydłuża się do 1300 m. Jeśli zaś chcemy zajść na wszystkie zakamarki pomostu (ostroga boczna, głowica, marina z obu stron) to proszę się przygotować na ponad 2200 metrowy spacer.

    Marina na końcu mola może pomieścić nawet 100 jednostek. Ceny postoju, kształtujące się na poziomie minimum 30 zł za 1 dzień, można zobaczyć na oficjalnej stronie. Zdaje się, że zaporowa cena postoju spowodowała, że do mola w Sopocie przypływają naprawdę piękne jednostki.

    O atrakcjach mola można by się jeszcze długo rozpisywać. W sezonie czynne jest tam kino letnie pod gwiazdami. Odbywają się tam również koncerty oraz zawody sportowe (np. skok o tyczce).

    Od lat  z mola można w sezonie popłynąć na Półwysep Helski. Tramwajem...
Koszt takiego rejsu (pardon przejażdżki) to 9/18 złotych. Tramwaj (...statek) odjeżdża (...odbija) o 11, 15 i 19. Z Helu można wrócić kursem o 13 i 17.


1 Od maja do września wstęp na sopockie molo był płatny. W sezonie 2011 bilet (3,5/5,5 zł) był konieczny do wejścia na pomost w godzinach od 8 do 20 (maj, wrzesień), 21 (czerwiec), 23 (lipiec i sierpień). Dzieci do lat 5 wchodziły za darmo, grupy turystyczne liczące powyżej 15 osób mogły liczyć na 10% ulgę. W 2012 i 2013 cena za wstęp wynosi 3,5/7 zł. Dostępna opcja biletu rodzinnego za 17,5/19 zł (2+2,2+3). W 2014 płatny wstęp na molo jest w okresie od 26 kwietnia do 28 września. Cena wzrosła do 4/7,5 złotego za bilety ulgowe/normalne. Cena biletu rodzinnego pozostała taka sama.
2 ponad 2 miesiące opóźnienia podczas to których i tak pobierano opłaty za wstęp


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...