7 lutego 2014

Miasta gdzie wymagany jest przewodnik miejski


Może komuś przyda się taka mapka:
Pokazuje ona gdzie w świetle przepisów grupę musi oprowadzać licencjonowany przewodnik. Mapka powstała na potrzeby pracy dyplomowej, która właśnie się rodzi [poród udany].
To jej fragment przywołujący odpowiednie przepisy:

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 17.01.2006 roku w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek w Polsce istnieje 10 miast-obszarów gdzie do wykonywania funkcji przewodnickich organizator musi zatrudnić przewodnika miejskiego z odpowiednimi uprawnieniami. W miastach tych zorganizowanych grup turystycznych oprowadzać nie mogą ani mieszkańcy, ani piloci czy nauczyciele. Miasta te to: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Katowice z GOP, Szczecin, Lublin i Toruń1.

Miasta te wydzielone zostały na podstawie art. 21 Ustawy o usługach turystycznych2. Wykaz tych miast obejmuje najważniejsze turystycznie miasta w Polsce. Z 10 największych polskich miast w wykazie nie ma jedynie Bydgoszczy. Najmniejszym miastem (nie licząc Sopotu i mniejszych miast GOP-u) jest Toruń (206 tyś mieszkańców).

Praca dyplomowa do przejrzenia poniżej:

UWAGA PRACA BYŁA PISANA W STYCZNIU 2010 I WÓWCZAS BYŁA AKTUALNA. W 2010 ROKU ZMIENIONO PRZEPISY.1Rozporzadzenie Ministra Gospodarki z dnia 17.01.2006 w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek, rozdział 3 art. 10; Dorota Pląder rozdział X s. 332, w: Kompendium pilota wycieczek, pod red. Zygmunta Kruczka, Kraków 2006.

2 Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o usługach turystycznych, art. 21.Skomentuj

Luk 13 XII 2011:

Dobra stronka


Jacek Szymala 21 V 2012:

Strona 5: piszesz tam, że Beskidy Wschodnie to Bieszczady... Beskid Mały, Śląski, Żywiecki itd! Podejrzewam, że przez niedopatrzenie. Beskid Śląski to najbardziej na zachód wysunięty z Beskidów...


Jakub Raciborski 21 V 2012:

Niedopatrzenie, błąd stylistyczny. [...] "Po Beskidzie Wschodnim czyli po obszarze Bieszczadów" - i tu powinna być kropka i potem nowe zdanie. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Na 21 stronie też zauważyłem błąd.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...