Ostatnio "zwiedzam":

7 lutego 2014

Czy ze stacji kolejowej w Sopocie/Gdańsku/Gdyni daleko jest nad morze/molo ?


Jeśli chcemy pociągiem jechać nad morze to Trójmiasto jest dobrym wyborem. Ze stacji dalekobieżnych polecam wysiąść w Sopocie. Ze stacji jest jedynie 950 metrów nad ogólnodostępną, piękną plażę. 

Molo w Sopocie w ostatni dzień przed wprowadzeniem(15)
Plaża w Sopocie. Widok z mola w stronę Gdyni.
Na molo w Sopocie wchodzimy ze Skweru Kuracyjnego, który znajduje się 200 metrów za Placem Przyjaciół Sopotu przy Placu Zdrojowym. Z trafieniem tu nie powinno być żadnego problemu. Wystarczy iść deptakiem za tłumem.

Tu trasa w google maps.

Z przystanków Szybkiej Kolei Miejskiej polecam przystanki w Sopocie - Kamiennym Potoku (600 metrów, na plażę około 15 minut piechotą), Gdyni - Orłowie (900 metrów, jakieś 15 minut piechotą na plażę), Gdyni - Wzgórzu Św. Maksymiliana (1,4 km, 20 minut piechotą) i Sopocie - Wyścigach (1,4 km, 20 minut piechotą).
Na plażę z dworca w Gdyni-Głównej jest około 20-25 minut piechotą.

Jeśli chcemy dotrzeć nad morze z przystanków kolejowych w Gdańsku i z pozostałych stacji w Gdyni najlepiej wspomóc się komunikacją miejską. Na plażę w Brzeźnie z dworca w Gdańsku dojedziemy tramwajem nr 3 (około 35 minut). Mniej więcej tyle samo czasu zajmie nam dojazd tramwajem nr 8 do plaży na gdańskich Stogach.

Plaża na Siankach
Plaża na Stogach (dawne Sianki). W tle terminal kontenerowy.

1 komentarz:

  1. Z dworca na Stogi 24 min więc nie aż tak podobnie

    OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz dziękuję.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...